Jak na hypotéku

Vyhlédli jste si útulný byt nebo dům a uvažujete proto o hypotéce? Nebo jste se dokonce rozhodli postavit si svůj vlastní? Pak asi chápete, že hypotéku nabízí kdejaká banka a vyznat se v nich je naprosto vyčerpávající běh na dlouhou trať. Nebojte, s námi se při jejím výběru neztratíte. Provedeme Vás světem hypoték a poradíme Vám, na co se zaměřit, abyste zvolili co nejlépe.

Stále o hypotéce váháte?

To chápeme. Je to investice, která Vás uváže na několik let dopředu. Narozdíl od nájmu, který platíte, ale nabízí několik znatelných výhod:

Hypotéka

  • Díky hypotéce získáte jedinečnou možnost bydlet ve vlastním.
  • Nikdo vám neříká, co u sebe doma smíte nebo nesmíte udělat či změnit.
  • Ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu rostou, takže pokud si pořídíte kvalitní nemovitost, je hypotéka moudrou investicí.
  • O výši splátek si rozhodujete sami na základě vlastních možností, které na základě porovnání Vašich příjmů a výdajů posoudíme.
  • Když už v bytě či domě nechcete z jakéhokoli důvodu bydlet, můžete jej pronajmout, z příjmů z nájmu splátky hravě zaplatíte.

Nájem

  • Nemovitost vám nepatří, svůj domov si pouze pronajímáte.
  • Nemusíte se téměř o nic starat, ale také nemůžete o ničem rozhodovat.
  • Měsíčně platíte nájem, který je daný. Jeho výši neurčujete vy, ale majitel.
  • Majitel může smlouvu kdykoli vypovědět a vy přijdete o svůj domov jako lusknutím prstu.
  • Vyplatí se především cizincům, kteří se v Čechách zdrží pouze na omezenou dobu, či studentům, ti se na něj často skládají ve více lidech a berou jej jako dočasné řešení.

TIP: Co byste ještě měli vědět?

Rozmyslete se, kolik si budete chtít na koupi nemovitosti půjčit a kolik dáte z vlastních úspor. Čím více vlastních peněz využijete, tím nižší úrokovou sazbu od nás získáte. Nejvýhodnější pro vás bude, když uhradíte alespoň 30 % z vlastních úspor.

Zajímá vás, kolik budete měsíčně splácet a jestli vše bez problémů zvládnete? S námi určitě. Společně nastavíme takovou výši splátky, která vám bude vyhovovat. Výpočet splátky vždy závisí na celkové výši hypotéky, délce splatnosti a zvolené úrokové sazbě. Obecně ale platí, že čím delší je doba splacení hypotéky, tím jsou měsíční splátky nižší. Nejběžnější je doba splácení mezi 20 až 30 lety.

Kolik si můžete půjčit

O tom, kolik peněz si můžete půjčit, si každá banka rozhoduje sama, a to především na základě zjištění Vaší schopnosti splácet pravidelné splátky, a to porovnáním Vašich příjmů a výdajů, a posouzením údajů z bankovních registrů. V nich se evidují veškeré informace o vašich dosavadních dluzích i o tom, jak je splácíte. Banka si pak sama určí, jak moc jste pro ni důvěryhodní a kolik peněz vám půjčí.

Spočítejte si, kolik budete splácet a jak dlouho

I když se to na první pohled nemusí zdát, hypotéka je velmi přizpůsobivý úvěr. Pokud víte, kolik chcete měsíčně splácet, můžete si nastavit parametry podle sebe. Měsíční splátka se totiž odvíjí od doby splatnosti a výše úrokové sazby. Úroková sazba se zase může lišit podle délky fixačního období.

Obecně platí, že čím delší je doba splacení hypotéky, tím jsou měsíční splátky nižší. Nejběžnější je doba splácení mezi 20 až 30 lety. Svou ideální měsíční splátku si můžete vypočítat na naší kalkulačce.

Vyberte si toho, kdo se vám přizpůsobí a jedná s vámi férově

Výběr banky je další důležitou věcí, kterou byste měli zohlednit. Zjistěte si proto dopředu všechny podmínky nejen vyřízení, ale i čerpání a splácení hypotéky: Jaké doklady po mně bude banka chtít? Může za mě banka něco vyřídit? Jaké výhody mi nabízí? Jak rychle budu mít peníze k dispozici? Sjedná se mnou banka individuální podmínky, pokud bude třeba? Na podobné otázky se určitě nebojte zeptat.

Hodně informací o hypotékách si můžete nastudovat i sami. To není nikdy na škodu. Dostanete se více do problematiky a bude se cítit jistější. Informace k jednotlivým hypotékám u nás najdete v Nabídce hypoték.

Chci si sjednat nezávaznou schůzku

Jsme na sociálních sítích

Zůstaňte s námi v kontaktu na sociálních sítích a nezmeškejte novinky a užitečné odkazy.

Odběr novinek

Přihlašte se k odběru našich novinek.
Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses